24. niedziela zwykła, rok B, 16 września 2018 r.

1. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła członkowie Grupy Charytatywnej kwestują na działalność dobroczynną w naszej parafii. W ubiegłym miesiącu zebrano 1620 PLN. Dziękujemy za ofiarność, dzięki której możemy pomagać tym, którzy potrzebują wsparcia.

2. W najbliższy wtorek o g. 19 w naszym kościele spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.

3. W sobotę rozpoczniemy nowennę przed uroczystością patronki naszej parafii, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, którą obchodzimy 1 X. Podobnie jak w latach poprzednich, nasze święto poprzedzi festyn (w niedzielę 30 IX w g. 14-18). Dziękuję wszystkim, którzy włączają się w jego przygotowanie. Już dzisiaj zachęcam, by przynieść na festyn przygotowane przez siebie sałatki lub słodkości.

4. W przyszłą niedzielę (23 IX) o g. 17.30 wypominki za zamarłych, a po mszy wieczornej koncert organowy.

5. W tym tygodniu przypada liturgiczne wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa Warszawy, święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, oraz św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

6. Zapewniając o modlitwie za parafian, o modlitwę serdecznie proszę i dziękuję za życzliwość i ofiarność.

ks. Mirosław Kreczmański, proboszcz