XXXIII niedziela zwykła, rok A, 19 listopada 2017 r.

1. Dzisiaj z woli papieża Franciszka obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Nie miłujmy słowem, ale czynem. Przy wyjściu z kościoła członkowie Grupy Charytatywnej kwestują na działalność dobroczynną w naszej parafii. W ubiegłym miesiącu zebrano 1760 PLN. Bóg zapłać za wsparcie, dzięki któremu możemy pomagać tym spośród nas, którzy pomocy potrzebują.

2. W ubiegłą niedzielę na rzecz prześladowanych chrześcijan z Bliskiego Wschodu zebraliśmy 618 PLN i jednocześnie na pomoc dla 3 rodzin syryjskich w Aleppo 2800 PLN.

3. W poniedziałek po mszy wieczornej zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

4. W tym tygodniu wspomnienie Ofiarowania NMP (21 XI), św. Rafała Kalinowskiego (20 XI), św. Cecylii (22 XI) i bł. Franciszki Siedliskiej (25 XI).

5. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i jednocześnie święto Akcji Katolickiej. Tego dnia kwesta na parafialny fundusz remontowy.

6. Za ławkami położony jest bezpłatny Biuletyn Liturgiczny; zachęcam do wzięcia go jako pomocy w przeżyciu niedzielnej mszy świętej.

7. Zapewniam o modlitwie za parafian i o modlitwę proszę, a za życzliwość i ofiarność serdecznie dziękuję (zwłaszcza za ofiary na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego).

ks. Mirosław Kreczmański, proboszcz