2. niedziela zwykła, rok C, 20 stycznia 2019 r.

1. Dzisiaj po mszy o g. 18 nasze doroczne kolędowanie. Razem z chórem parafialnym, pod przewodnictwem p. Organisty, będziemy śpiewać kolędy i będziemy też słuchać pobożnych tekstów, zrodzonych z wiary w Boże Narodzenie i tę wiarę w piękny poetycki sposób wyrażających. Serdecznie zapraszamy.

2. Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16, 20). Dzisiaj o g. 15 centralne nabożeństwo ekumeniczne w kościele sióstr Sakramentek (Rynek Nowego Miasta). Włączmy się tę w modlitwę, która jest odpowiedzią na pragnienie Jezusa: „aby stanowili jedno” (J 17,11). Módlmy się także o porozumienie i zgodę między ludźmi, abyśmy potrafili dostrzegać to, co dobre w drugim człowieku, i na miarę naszych sił szukać tego, co łączy, w budowaniu dobra. W sobotę 26 I będziemy obchodzić Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce pod hasłem: „Chrześcijanie i muzułmanie: od współzawodnictwa do współpracy” .

3. W dniach 22-27 I w Panamie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, by duchowo włączyć się w to spotkanie papieża Franciszka z młodzieżą całego świata.

4. W środę 23 I g. 19 w naszej archikatedrze zostanie odprawiona msza św. w 6. rocznicę śmierci ks. Prymasa Józefa Glempa.

5. W przyszłą niedzielę o g. 17.30 wypominki za zmarłych.

6. W poniedziałek 28 I w Lipnicy Murowanej rozpocznie się zimowisko dla dzieci pod opieką s. Jadwigi i ks. Andrzeja. Zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt i dziękujemy za modlitewne i finansowe wsparcie.

7. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w domach parafian (w zwykłe dni tygodnia od g. 17, w sobotę w g. 11-15):

poniedziałek, 21 I – ul. Dobra 19, 29
    wtorek, 22 I – ul. Dobra 17, 27
    środa, 23 I – ul. Dobra 15
    czwartek, 24 I – ul. Dobra 9, 13
    piątek, 25 I – ul. Dobra 7, 11
    sobota, 26 I – ul. Dobra 3, 5, 6

poniedziałek, 28 I – ul. Jaracza 10
    wtorek, 29 I – ul Jaracza 8
    środa, 30 I – ul. Jaracza 6

Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, przygotowanie stołu nakrytego obrusem z krzyżem i wodą świeconą, a także za wywieszenie na drzwiach mieszkania zaproszenia do odwiedzin.

8. Przy wyjściu z kościoła członkowie zespołu charytatywnego zbierają na pomoc dobroczynną w naszej parafii. W ubiegłym miesiącu zebrano 1600 PLN. Dziękujemy za ofiarność.

9. W ramach akcji pomocy „Sąsiedzi sąsiadom” spotkanie organizacyjne we wtorek 22 I o g. 18. Szczegóły na plakacie przy kościele.

10. W tym tygodniu przypada wspomnienie liturgiczne św. Agnieszki, św. Franciszka Salezego i św. Tymoteusza i Tytusa, a także święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

11. Zapewniając o modlitwie za parafian, o modlitwę serdecznie proszę i dziękuję za wyrazy życzliwości.

ks. Mirosław Kreczmański, proboszcz