6. Niedziela Wielkanocna, rok C, 26 maja 2019 r.

1. Dzisiaj o g. 11.30 w naszym kościele Pierwsza Komunia św. Nabożeństwo majowe odprawimy wyjątkowo o g. 17, a potem wypominki za zmarłych.

2. We wtorek (28 V) przypada 38. rocznica śmierci sługi Bożego prymasa Stefana Wyszyńskiego. O g. 19 w archikatedrze warszawskiej msza św. i modlitwa o jego beatyfikację.

3. W tym tygodniu przypada święto Nawiedzenia NMP (31 V) oraz wspomnienie liturgiczne św. Urszuli Ledóchowskiej (29 V), a w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Święto Dziękczynienia (z tej racji prowadzona będzie zbiórka ofiar na budowę Świątyni Opatrzności Bożej).

4. W najbliższy piątek rozpocznie się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

5. Od 1 VI nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o g. 17.30.

6. Dzisiaj przeżywamy nasz parafialny dzień misyjny i modlimy się szczególnie za siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus, które wspieramy w dziele budowy szkoły w Burundi. Zgodnie z zapowiedzią, zebraną w ubiegłym miesiącu kwotę 1890 zł przekazaliśmy „Caritas Polska” jako pomoc poszkodowanym w zamachach na Sri Lance.

7. Towarzystwo Przytułku św. Franciszka Salezego na Powiślu zaprasza osoby w wieku 60+ do bezpłatnego udziału w projekcie „Centrum aktywności seniora” (warsztaty i zajęcia, porady, imprezy plenerowe, usługi opiekuńcze). Szczegółowe informacje w gablocie.

8. Z racji Dnia Matki pamiętajmy dziś o Tych, które dały nam życie i wychowały nas.

9. Zapewniając o modlitwie za parafian, serdecznie o modlitwę proszę i dziękuję za życzliwość.

ks. Mirosław Kreczmański, proboszcz