4. Niedziela Wielkanocna, rok B, 22 kwietnia 2018 r.

1. Dzisiaj o g. 17.30 wypominki za zmarłych, natomiast po mszy wieczornej nabożeństwo ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego, czyli Droga światła ze św. Janem Pawłem II. Zachęcam do udziału w tej modlitwie, która jest wyrazem chrześcijańskiej wiary w zmartwychwstanie i życie wieczne ofiarowane nam przez Jezusa.

2. W poniedziałek po mszy wieczornej zebranie Akcji Katolickiej.

3. W najbliższy piątek nie będzie spotkania Kręgu biblijnego.

4. Przypominam o możliwości przekazania 1% podatku na działalność Caritas (informacja na stoliku i w gablocie).

5. W domu parafialnym trwa kiermasz książek i dewocjonaliów. Wśród nowości adhortacja papieża Franciszka Gaudete et exsultate – przesłanie do każdego z nas, w którym papież mówi o tym, że świętość jest możliwa we współczesnym świecie. Można tam także nabyć flagę narodową (w związku ze zbliżającym się świętem), a także wizerunki aniołów, autorstwa Joanny Kossuth, które mogą być prezentem komunijnym.

6. W poniedziałek (23 IV) uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, a w środę (25 IV) święto św. Marka Ewangelisty.

7. Dzisiaj nasz parafialny dzień misyjny. Modlimy się szczególnie za siostry Karmelitanki od Dzieciątka Jezus i wspieramy je w dziele budowy szkoły w Burundi. W ubiegłym miesiącu przekazaliśmy 1950 PLN (list z podziękowaniem w gablocie).

8. Zapewniam o modlitwie za parafian i o modlitwę proszę, a za życzliwość serdecznie dziękuję.

ks. Mirosław Kreczmański, proboszcz