III niedziela zwykła, rok B, 21 stycznia 2018 r.

1. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w święto Nawrócenia Pawła apostoła (25 I). Nazajutrz będziemy obchodzić w Kościele katolickim w Polsce Dzień Dialogu z Islamem.

2. W poniedziałek po mszy wieczornej zebranie Akcji Katolickiej.

3. We wtorek 23 I przypada 5. rocznica śmierci Ks. Prymasa Józefa Glempa. Z tej racji o g. 19 msza św. w naszej archikatedrze, poprzedzona sesją naukową w domu arcybiskupów warszawskich (szczegółowy program w przedsionku). Pamiętajmy we wdzięcznej modlitwie o wieloletnim pasterzu naszej diecezji i Kościoła w Polsce.

4. W przyszłą niedzielę o g. 17.30 wypominki za zmarłych, a o g. 19 zapraszamy na wieczór kolęd i wspólne śpiewanie.

5. W tym tygodniu wspomnienie liturgiczne św. Franciszka Salezego, św. Tymoteusza i Tytusa oraz bł. Jerzego Matulewicza.

6. Trwa wizyta duszpasterska w domach parafian (w zwykłe dni tygodnia w g. 18-22, w sobotę w g. 10-14):

- poniedziałek, 22 I – ul. Dobra 13, 15
    - wtorek, 23 I – ul. Dobra 9, 11
    - środa, 24 I – ul. Dobra 3, 5, 7
    - czwartek, 25 I – ul. Solec 46
    - piątek, 26 I – ul. Solec 52, 54, 103
    - sobota, 27 I – ul. Solec 56, 109

- poniedziałek, 29 I – ul. Solec 109A
    - wtorek, 30 I – ul. Solec 111, 113
    - środa, 31 I – ul. Solec 58/60 (kl. I)
    - czwartek, 1 II – ul. Solec 58/60 (kl. II) oraz ul. Solec 62
    - sobota, 3 II – ul. Solec 66 oraz ul. Tamka 13A

Dziękujemy Wszystkim, którzy nas przyjęli w minionym tygodniu, a także za przygotowanie stołu nakrytego obrusem z krzyżem i wodą świeconą i wywieszenie na drzwiach zaproszenia do odwiedzin.

7. Zachęcamy do korzystania z Biuletynu liturgicznego, który jest położony na stoliku za ławkami.

8. Biblioteka parafialna czynna jest w każdą niedzielę w g. 12-14.

9. Przy wyjściu z kościoła członkowie Zespołu Charytatywnego kwestują na działalność dobroczynną w naszej parafii. W ubiegłym miesiącu zebrano 1960 PLN. Dziękujemy za ofiarność, dzięki której możemy pomagać potrzebującym.

10. Za tydzień nasza parafialna niedziela misyjna, czyli dzień modlitwy za misjonarzy i misjonarki, szczególnie za siostry Karmelitanki, które wspieramy w dziele budowy szkoły w Burundi.

11. Zapewniając o modlitwie za parafian, serdecznie o modlitwę proszę i dziękuję za życzliwość i ofiarność.

ks. Mirosław Kreczmański, proboszcz