32. niedziela zwykła, rok B, 11 listopada 2018 r.

1. Dzisiaj zbieramy fundusze na pomoc dla 5 rodzin syryjskich w Aleppo, którymi się opiekujemy.

2. W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, który poniósł śmierć męczeńską za wierność papieżowi i dążenie do jedności Kościoła, a także Pierwszych Męczenników Polski – 5 zakonników benedyktynów zamordowanych w 1003 r. i św. Elżbiety Węgierskiej, księżnej, która zasłynęła wyjątkową troską o biednych.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Biedak zawołał, a Pan go usłyszał. Członkowie Zespołu Charytatywnego będą kwestować na działalność dobroczynną w naszej wspólnocie parafialnej.

4. Zapewniając o modlitwie za parafian, serdecznie o modlitwę proszę i dziękuję za życzliwość.

ks. Mirosław Kreczmański, proboszcz