2. niedziela Wielkiego Postu, rok C, 17 marca 2019 r.

1. W tę niedzielę, jako Kościół w Polsce, przeżywamy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Pamiętamy o 2000 naszych rodaczek i rodaków, pracujących w 99 krajach misyjnych, głoszących tam Ewangelię i dających świadectwo miłości do Boga i bliźniego. Informacja o formie pomocy na plakacie w przedsionku kościoła; można także złożyć ofiarę do jednej ze skarbonek.

2. Dzisiaj Gorzkie żale o g. 17, natomiast w piątek Droga krzyżowa – o g. 17.15 z udziałem dzieci, a o g. 18.30 (po mszy wieczornej) dla ogółu wiernych. Zachęcam do udziału w tych nabożeństwach.

3. W najbliższy wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Z racji imienin ks. Józefa Stachery o g. 18 zostanie odprawiona msza św. w jego intencji, a następnie złożymy mu życzenia.
    O g. 19 Modlitwa za chorych prowadzona przez Wspólnotę S. Egidio.

4. W okresie Wielkiego Postu trwa w Warszawie codzienna modlitwa w kościołach stacyjnych (szczegółowe informacje w gablocie).

5. W Centrum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w dniu 5 IV warsztaty prawne dla osób starszych i ich opiekunów. Szczegóły na plakacie.

6. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła członkowie Grupy charytatywnej zbierają na działalność dobroczynną w naszej parafii. W ubiegłym miesiącu zebrali 1800 zł. Dziękujemy za ofiarność.

7. W piątek o g. 19 w sali parafialnej spotkanie nowej grupy modlitewnej. Zapraszamy Wszystkich, którzy pragną wspólnie uwielbiać Jezusa i słuchać słowa Bożego.

8. Zapewniam o modlitwie za parafian i o modlitwę proszę, a za życzliwość serdecznie dziękuję.

ks. Mirosław Kreczmański, proboszcz